Olkusz: od listopada mniejsza obsada w karetkach

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 20 października 2011 15:00

Władze olkuskiego "Nowego Szpitala" chcą od 1 listopada zmniejszyć obsadę karetek pogotowia typu "P" z zespołów trzy- do dwuosobowych. Zespół karetki będzie się składać z ratownika medycznego i kierowcy, przeszkolonego w zakresie ratownictwa.

Olkusz: od listopada mniejsza obsada w karetkach
Pisma o zamiarze zmniejszenia obsad karetek trafiły do związków zawodowych w olkuskim szpitalu.

Jan Orkisz, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w olkuskim szpitalu i zarazem przewodniczący Rady Pracowników NZOZ "Nowy Szpital" w Olkuszu, nie aprobuje stanowiska dyrekcji placówki, powołując się na porozumienie z czerwca tego roku, na mocy którego zmniejszono obsadę karetek specjalistycznych, pod warunkiem utrzymania trzyosobowych zespołów w karetkach typu "P".

- Zmiana w obsadach karetek, jaka jest planowana w Olkuszu, związana jest z dostosowaniem się do tego, co przewiduje system ratownictwa medycznego. Ustawa reguluje, jaka obsada powinna być w karetkach, i zgodnie z tym będą jeździć nasze karetki w Olkuszu - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Renata Szczepocka z Grupy Nowy Szpital.

- Jednak nikt z pracowników z powodu zmniejszenia obsad karetek nie straci pracy. Ci, którzy nie mają uprawnień ratownika kierowcy, a mają uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, będą przesunięci do pracy w karetkach transportowych - dodaje Szczepocka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum