Olkusz: na SOR tylko z kolorową opaską

Autor: przeglad.olkuski.pl/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2013 13:03

Nowy Szpital w Olkuszu zapowiada wprowadzenie systemu segregacji pacjentów w szpitalnym oddziale ratunkowym. O kolejności przyjęć nie będzie decydowała kolejność zgłoszeń, ale to, kto pomocy potrzebuje najpilniej.

Olkusz: na SOR tylko z kolorową opaską

Każdy pacjent otrzyma opaskę na rękę w jednym z trzech kolorów, który określa stan jego zdrowia. Czerwonym oznaczani będą pacjenci, którzy mają zostać przyjęci w trybie natychmiastowym. Żółte opaski przeznaczone będą dla pacjentów przyjmowanych w drugiej kolejności, których stan zdrowia wymaga pilnej pomoc lekarza. Zielona opaska oznaczać będzie, że pacjent został zakwalifikowany do grupy z najniższym stopniem zagrożenia życia. W tym przypadku lekarz może przyjąć pacjenta nawet za kilka godzin, kiedy już udzieli pomocy pacjentom z grupy czerwonej i żółtej.

Wprowadzenie segregacji jest odpowiedzią na skargi pacjentów, że wizyta na oddziale ratunkowym często wiązała się z długim czekaniem i chaosem organizacyjnym. Działo się tak również dlatego, że na SOR zgłaszały się osoby, które powinny zostać przyjęte w przychodni, u lekarza rodzinnego.

Nowy Szpital zapowiada także, że już wkrótce olkuscy pacjenci będą mieli możliwość wglądu do swoich wyników badań przez internet oraz elektronicznej rejestracji do lekarza.

Więcej: www.przeglad.olkuski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum