Olkusz: jest pododdział udarowy; w sobotę dzień otwarty

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2014 14:38

Zmodernizowany oddział neurologiczny w Nowym Szpitalu w Olkuszu zwiększy możliwości leczenia pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, w tym z udarami.

Olkusz: jest pododdział udarowy; w sobotę dzień otwarty

Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym ma 500 mkw powierzchni i usytuowany jest na parterze budynku głównego szpitala.

- Jesteśmy w pełni przygotowani do diagnozowania i leczenia udarów mózgu zgodnie z obecnymi zaleceniami - łącznie z leczeniem trombolitycznym u pacjentów do 4,5 godzin od wystąpienia udaru - mówi dr Tadeusz Pietkiewicz, ordynator oddziału neurologicznego w Olkuszu.

Jak podkreśla neurolog, szybka diagnoza i podjęcie leczenia pozwala w przypadku udaru uniknąć powikłań lub co najmniej je ograniczyć.

Na oddziale znajduje się sala intensywnego nadzoru neurologicznego, pokój neurologopedy i sala rehabilitacyjna. Oddział został wyposażony w nowy sprzęt do badań EEG, EMG i badań dopplerowskich.

Na pacjentów czekają kameralne sale, wyposażone w nowe meble i własne węzły sanitarne. Nad każdym łóżkiem zamontowany jest wielofunkcyjny panel z oświetleniem, tlenem, powietrzem oraz próżnią. Każde łóżko posiada system komunikacji ze stanowiskiem pielęgniarek. Taki system znajduje się również w łazienkach.

Oddział neurologiczny w Olkuszu prowadzi diagnostykę i leczenie  chorych z objawami uszkodzenia układu nerwowego ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyniowych mózgu w tym padaczki, zespołów bólowych czy chorób zwyrodnieniowych. Jednostka zatrudnia 4 lekarzy, 3 specjalistów neurologów i jeden w trakcie specjalizacji oraz 16 pielęgniarek.

Nową część szpitala będą mogli obejrzeć wszyscy mieszkańcy Olkusza w sobotę (12 kwietnia) w godz. 10-14 podczas dnia otwartego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum