Ogólnopolskie Centrum Medyczne realizuje kampanię Wylecz się zdrowiem

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę OCM Sp. z.o. o • • 17 marca 2016 15:33

Ogólnopolskie Centrum Medyczne (OCM) stworzyło krajowy program społeczny "Wylecz się zdrowiem" , którego głównym celem jest edukowanie społeczeństwa 50 + w zakresie profilaktyki zdrowia.

Ogólnopolskie Centrum Medyczne realizuje kampanię Wylecz się zdrowiem

W ciągu kilku najbliższych miesięcy na terenie całego kraju zostanie rozdanych kilkadziesiąt tysięcy bezpłatnych skierowań na badania profilaktyczne. W ten sposób OCM chce zmotywować osoby po 50 roku życia do poddawania się okresowym badaniom.

Profilaktyka zdrowia to jeden z najważniejszych elementów życia. Począwszy od najmłodszych lat, następnie okres dojrzewania, życie dorosłe, a skończywszy na jesieni życia - problem zdrowia występuje zawsze.

Z roku na rok przyrost naturalny na świecie, a co za tym idzie również w Polsce się zmniejsza. Przybywa osób starszych.

Osoby po 50 -tym roku życia wchodzą w wiek zwiększonego ryzyka chorób cywilizacyjnych. Dlatego w ich przypadku wykonywanie regularnych badań profilaktycznych m.in. w kierunku cukrzycy, osteoporozy, nadciśnienia czy nowotworu piersi lub prostaty, jest niezwykle istotne. Pacjenci przychodzą do lekarza najczęściej wtedy, gdy coś już rzeczywiście im dolega.

Dlatego jak najwcześniej należy podejmować wszelkie działania zmierzające do edukacji osób związanych z dbaniem o zdrowie własne jak i najbliższych. Nie da się tego zrealizować bez odpowiedniej wiedzy na temat profilaktyki zdrowia i wdrażania jej w życie.

Całą kampanię promują Ambasadorzy, osoby znane, które od razu po zapoznaniu się z celem i zasięgiem projektu zgodziły się wesprzeć go. Są nimi: Izabela Trojanowska (aktorka, wokalistka), Ewa Kuklińska (aktorka, choreograf, wokalistka), Halina Skoczyńska (aktorka), Karol Strasburger (aktor, prezenter), Andrzej Supron (zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy), Ryszard Rembiszewski (prezenter, lektor).

W ramach całej kampanii w Polsce odbędzie się kilkadziesiąt spotkań, podczas których społeczeństwo zdobędzie wiedzę na temat zdrowego trybu życia, odpowiedniej diety, niezbędnej aktywności fizycznej oraz rodzajów badań, jakim osoby starsze powinny się cyklicznie poddawać.

Całą kampanię społeczną poparły władze samorządowe, które czynnie zaangażowały się w projekt.

BYCIE ZDROWYM TO BYCIE ŚWIADOMYM

***

www.ocm24.pl

www.wyleczsiezdrowiem.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum