Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją: "antydepresyjny" tramwaj w Warszawie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2010 08:28

W Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją, we wtorek 23 lutego, tramwaj edukacyjny wyruszy w trasę o godz. 12 z pl. Narutowicza w Warszawie. Będzie jeździł do godz. 18.

Jego pasażerowie będą mieli możliwość zapoznania się z problematyką depresji, jej przyczynami i objawami. Przygotowano dla nich materiały edukacyjne, ankietę badającą wiedzę o depresji oraz kupony upoważniające do skorzystania z bezpłatnych konsultacji lekarskich w wybranych gabinetach. Będzie można również obejrzeć monodramy przygotowane przez studentów PWST we Wrocławiu.

Akcja prowadzona jest w ramach kampanii Forum Przeciw Depresji, organizowanej od 2007 r. Jej celem jest przede wszystkim uświadamianie społeczeństwu, że depresja nie jest chwilowym stanem, ale poważną chorobą, którą należy leczyć. Akcja ma także pomóc w przełamywaniu oporu i niechęci chorych oraz ich rodzin przed zgłaszaniem się do psychiatrów, terapeutów i grup wsparcia.

Z myślą o osobach chorych na depresję i tych, których bliscy lub znajomi zmagają się z tą chorobą, powstała również specjalna strona internetowa www.forumprzeciwdepresji.pl. Za jej pośrednictwem można uzyskać informacje o objawach, przebiegu i sposobach leczenia depresji oraz wykonać test ryzyka zachorowania.

Na bezpłatny przejazd tramwajem zapraszają organizatorzy Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Forum Przeciw Depresji Servier Polska we współpracy z fundacją Itaka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum