Ogólnopolska akcja edukacyjna na temat raka jelita grubego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 września 2011 20:17

Ogólnopolska kampania edukacyjna na temat raka jelita grubego "Oswoić raka. A co Ty wiesz o raku jelita grubego?" rozpoczyna się we wtorek (6 września) w Krakowie. Jej organizatorem jest Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO.

Ogólnopolska akcja edukacyjna na temat raka jelita grubego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W ramach kampanii w sześciu miastach Polski (Kraków, Białystok, Poznań, Bydgoszcz, Szczecin i Kielce) odbędą się bezpłatne warsztaty dla pacjentów, ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych tematem raka jelita grubego.

Organizatorzy zwracają uwagę, że wiele osób woli unikać badań profilaktycznych, aby nie narażać się na stres związany z ryzykiem usłyszenia tzw. "trudnej diagnozy". Tymczasem dynamika wzrostu zachorowań na raka jelita grubego jest w Polsce najwyższa w Europie. Dlatego konieczna jest edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki i leczenia tego nowotworu.

Dostępu do wiedzy potrzebują także osoby, u których nowotwór został zdiagnozowany w zaawansowanej postaci. Jak twierdzą członkowie stowarzyszenia - ten typ raka także można "oswoić".

Podczas bezpłatnych warsztatów specjaliści w dziedzinie onkologii, dietetyki i psychologii omówią zagadnienia dotyczące: profilaktyki, wczesnej diagnozy oraz najnowszych metod leczenia raka jelita grubego; znaczenia właściwego odżywiania w czasie choroby, a zwłaszcza podczas leczenia; psychologicznych aspektów przeżywania choroby, w kontekście emocji towarzyszących pacjentowi oraz wpływu psychiki i wsparcia najbliższych na proces zdrowienia.

Przedstawiciele stowarzyszenia POL-ILKO przybliżą uczestnikom warsztatów działalność organizacji, udzielą wszelkich praktycznych informacji w związku z tematem raka jelita grubego.

Pierwsze tego typu warsztaty odbędą się we wtorek 6 września w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Św. Filipa w Krakowie. Terminy spotkań w kolejnych miastach można znaleźć na stronie www.polilko.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze