Ognisko zakażenia koronawirusem w DPS w Batowicach, choruje 14 osób

Autor: Dziennik Polski24/Rynek Zdrowia • • 06 października 2020 14:36

W Domu Pomocy Społecznej w Batowicach w gminie Zielonki pojawiło się ognisko zakażenia koronowairusem. Aktualnie choruje czternaście osób, z czego dwanaście to mieszkańcy ośrodka. Dwie pozostałe, to pracownicy DPS-u. Z powodu zakażenia zmarł jeden podopieczny - 80-letni mężczyzna.

Ognisko zakażenia koronawirusem w DPS w Batowicach, choruje 14 osób
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Organem nadzorującym DPS, jest Starostwo Powiatowe w Krakowie, które poinformowało, że udało się wyizolować zakażonych. Pierwszym zakażonym był podopieczny tej placówki, u którego koronawirusa wykryto podczas pobytu w szpitalu. Wówczas wprowadzono kwarantannę pracowników i podopiecznych według wskazanych procedur.

Jak informuje Krzysztof Kamiński, rzecznik Starostwa Powiatowego w Krakowie, obecnie jeden z podopiecznych przebywa w szpitalu, jedenastu zakażonych pensjonariuszy przebywa w izolacji na terenie DPS Batowice, w wydzielonej strefie, traktowanej jak oddział zakaźny. Dwie osoby spośród pracowników przebywają w izolacji domowej.

W ciągu ostatniej doby wykonano też 95 testów u pozostałych osób. Po tych testach jedna osoba została skierowana do ponownego przetestowania, pozostałe badania dały wynik negatywny.

Stan osób chorych ulega systematycznej poprawie a sytuacja jest pod kontrolą. Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej pozostaje w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum