Odra w Radomiu. Zachorowało już siedem osób

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2019 07:30

W Radomiu odnotowano siedem przypadków zachorowań na odrę. Wirus atakuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Sama choroba nie jest groźna, jednak powikłania są niezwykle niebezpieczne.

Odra w Radomiu. Zachorowało już siedem osób
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Potwierdził się kolejny przypadek zachorowania na odrę. To już siódma osoba, która jest leczona na tą niezwykle zakaźną chorobę - informuje Echa Dnia Radomskiego i dodaje, że hospitalizowanych jest czworo pacjentów, w tym dwoje dzieci w wieku trzy lata i rok.

Czy grozi nam epidemia? Specjaliści podkreślają, że kilka przypadków choroby to nie powód do niepokoju. Stanisława Szcześniak - Mazur, lekarz i konsultant szczepień w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, zwraca uwagę, że większość naszego społeczeństwa, to znaczy dzieci i osoby w wieku około 40 lat były obowiązkowo zaszczepione przeciwko odrze. Chorują dzieci nieszczepione albo z obniżoną odpornością, które wzięły tylko jedną dawkę szczepionki.

Wskazuje, że zakładano, iż w 2020 rok w Europie odra zostanie wyeliminowana dzięki szczepieniom. Tymczasem we wszystkich krajach notuje się dosyć liczne przypadki zachorowań, a nawet pojedyncze zgony.

Czytaj: echodnia.eu

Czytaj także: Odra: podejrzenie zachorowania w powiecie słupskim

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum