Odnaleziono ciało ratownika zaginionego w kopalni "Krupiński"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2011 08:30

Po trwającej nieprzerwanie blisko tydzień akcji, w czwartek (12 maja) rano zastępy ratownicze odnalazły 34-letniego ratownika górniczego, zaginionego w kopalni "Krupiński". Mężczyzna nie daje oznak życia - podali przedstawiciele służb ratowniczych.

Odnaleziono ciało ratownika zaginionego w kopalni "Krupiński"

Nieoficjalną informację o dotarciu do poszukiwanego 820 m pod ziemią górnika potwierdzili przedstawiciele Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego (CSRG) i Wyższego Urzędu Górniczego.

Rzeczniczka CSRG, Aleksandra Szatkowska, potwierdziła, że górnik jest transportowany do podziemnej bazy ratowniczej. Dopiero na powierzchni nastąpi formalne stwierdzenie zgonu poszkodowanego.

34-letni ratownik zaginął w zadymionym chodniku 820 m pod ziemią blisko tydzień temu, podczas akcji ratowniczej po zapaleniu metanu w kopalni. Od tej pory szukały go zastępy ratownicze. Akcja była długotrwała ze względu na panujące pod ziemią trudne warunki, spowodowane pożarem - zadymienie, wysoką temperaturę oraz stężenia metanu i tlenku węgla.

Odnaleziony ratownik to trzecia ofiara ubiegłotygodniowego wypadku w kopalni. W wyniku zapalenia metanu zginął 27-letni górnik oraz inny ratownik, w wieku 36 lat. Jego ciało odnaleziono niedługo po tym, gdy zaginął podczas akcji. Dziewięciu poparzonych górników nadal jest w szpitalu. Dwaj lżej ranni zostali wypisani do domów.

W czwartek w kopalni "Krupiński" po raz pierwszy zbiera się specjalna komisja Wyższego Urzędu Górniczego, wyjaśniająca przyczyny i okoliczności wypadku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum