Oddziały onkologiczne w prywatnych szpitalach skrócą kolejki oczekujących?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 września 2011 11:44

Pacjenci z nowotworami nie chcą czekać w kolejce na leczenie, dlatego coraz częściej wybierają terapię w prywatnych klinikach. Prywatni inwestorzy wyczuli koniunkturę i coraz chętniej inwestują w oddziały onkologiczne.

Oddziały onkologiczne w prywatnych szpitalach skrócą kolejki oczekujących?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W okolicach Warszawy działają już dwie komercyjne placówki leczące chorych z nowotworami. Firma Medicover także zamierza budować w stolicy centrum radioterapii. Operacje onkologiczne będzie również oferował nowy szpital Swissmed na Bródnie (otwarcie pod koniec września).

Leczenie w prywatnym ośrodku wcale nie oznacza konieczności płacenia za terapię z własnej kieszeni, placówki te działają bowiem najczęściej w ramach umowy z NFZ. Fundusz finansuje leczenie nowotworów na niezłym poziomie, a pieniędzy na onkologię jest w jego budżecie coraz więcej.

Adam Kozierkiewicz, ekspert ochrony zdrowia, podkreśla, że rynek szybko znajduje dziedziny dobrze opłacane przez NFZ. Dotychczas można było zarobić na dializoterapii i kardiologii inwazyjnej, obecnie dołącza do nich onkologia, a zwłaszcza radioterapia. 

Otwieranie oddziałów onkologicznych w prywatnych szpitalach może okazać się szansą na skrócenie kolejek do leczenia w placówkach publicznych.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze