Od września nowe specjalistyczne poradnie w Szpitalu Miejskim

Autor: • Źródło: PAP29 sierpnia 2022 12:39

Od września w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu zaczną działać dwie nowe poradnie specjalistyczne: hepatologiczna i neurochirurgiczna.

Od września nowe specjalistyczne poradnie w Szpitalu Miejskim
Nowe specjalistyczne poradnie w Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • W Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu od września tego roku zaczną działać dwie nowe poradnie specjalistyczne
  • - Otwarcie kolejnych specjalistycznych poradni przyszpitalnych to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów - poinformowała Zuzanna Pankros, rzeczniczka prasowa placówki 
  • Rejestracja do nowych poradni - hepatologicznej i neurochirugicznej - zostanie uruchomiona 1 września

Poznań: nowe specjalistyczne poradnie w Szpitalu Miejskim od września

- Otwarcie kolejnych specjalistycznych poradni przyszpitalnych to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu Zuzanna Pankros.

Rejestracja do nowych poradni zostanie uruchomiona 1 września.

W nowej poradni hepatologicznej pacjenci uzyskają pomoc w zakresie diagnostyki i leczeni chorób wątroby.

- Dodatkowo poradnia zajmuje się diagnostyką zmian ogniskowych oraz ich monitorowaniem. Do poradni specjalistycznej wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub z innej poradni specjalistycznej - wypis ze szpitala nie jest skierowaniem do poradni - przypomniała Pankros.

Od września zacznie działać także poradnia neurochirurgiczna zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego, jak: rwa kulszowa i udowa, choroby naczyniowe, choroby nowotworowe ośrodkowego układu nerwowego, choroby nerwów obwodowych, choroby zwyrodnieniowe i przeciążeniowe kręgosłupa - złamania kompresyjne czy dyskopatia.

- Lekarz może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań takich, jak TK, MRI, USG czy RTG. Aby umówić się na konsultację u neurochirurga na NFZ konieczne jest skierowanie wystawione np. przez lekarza rodzinnego - zaznaczyła Pankros dodała.

Szczegółowe informacje o rejestracji w poradniach specjalistycznych przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu są stronie internetowej placówki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum