Od soboty więcej łóżek w szpitalu tymczasowym w Poznaniu

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP04 grudnia 2021 15:33

Od soboty szpital tymczasowy w Poznaniu ma o jeden moduł łóżkowy więcej. Przyczyną powiększenia bazy łóżkowej jest duża liczba zakażeń.

Uruchomiono kolejny moduł łóżkowy Fot. Shutterstock
  • W szpitalu tymczasowym działającym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uruchomiono w sobotę kolejny moduł łóżkowy
  • Dzięki temu szpital dysponuje obecnie 234 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi
  • Liczba zakażeń rośnie, co wymaga powiększania bazy łóżkowej

Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń SARS-CoV-2 w Wielkopolsce w szpitalu tymczasowym działającym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uruchomiono w sobotę kolejny moduł łóżkowy - poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

"Baza łóżkowa wymaga powiększania"

Biuro prasowe WUW podało, że z uwagi na rosnący w ostatnim czasie poziom liczby nowych zakażeń koronawirusem, baza łóżek na oddziałach covidowych w regionie jest regularnie powiększana.

Dziś uruchomiony został kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym w Poznaniu. Dzięki temu dysponuje on obecnie 234 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi - wskazano w komunikacie.

W sobotę przed południem w placówce zajęte były 182 łóżka internistyczne i 7 respiratorowych.

2 308 nowych zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że minionej doby w Wielkopolsce wykryto 2 308 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 28 mieszkańców regionu.

Przypomnijmy. Jak podaje MZ, dla pacjentów z Covid-19 przygotowano obecnie w szpitalach w całym kraju 29 575 łóżek, z których zajętych jest 22 350. Pod respiratorami przebywa obecnie 1 978 pacjentów. W sumie dla chorych zakażonych koronawirusem przygotowano 2 677 tych urządzeń.

Na kwarantannie jest w tej chwili 761 786 osób, a 3 116 875 osób wyzdrowiało z Covid-19.

Czytaj też: Koronawirus. 4 grudnia. Wielka liczba zakażeń i zgonów. Coraz więcej hospitalizacji

Czytaj też: Interna zamknięta. Ogniska koronawirusa w szpitalu wojewódzkim

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum