Od czerwca pogotowie będzie miało motoambulans. Został kupiony dzięki dotacji
Katowickie Wojewódzki Pogotowie Ratunkowe już od czerwca będzie korzystać z motoambulansu. Został kupiony dzięki dotacji z III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Od czerwca Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach będzie korzystało z motoambulansu
- - Motor został dostosowany i zaopatrzony w sprzęt, który pomagać będzie w ratowaniu życia - poinformowano za pośrednictwem Facebooka
- Dotacje były możliwe dzięki III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego
- We wspomnianej edycji regionalnego budżetu obywatelskiego, której zadania są realizowane w tym roku, pula pieniędzy wynosiła 10 mln zł
Motoambulans w Katowicach
Jak poinformował w czwartek urząd marszałkowski woj. śląskiego w swoich mediach społecznościowych, motoambulans będzie wykorzystywany przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach od czerwca br.
- Motor został dostosowany i zaopatrzony w sprzęt, który pomagać będzie w ratowaniu życia. To pierwszy motocykl w służbie ratownictwa medycznego w naszym województwie. Udało się go zakupić dzięki, oddanym głosom w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego - napisano na facebookowym profilu urzędu.
W ubiegłorocznej, III edycji regionalnego budżetu obywatelskiego, której zadania są realizowane w tym roku, pula pieniędzy wynosiła 10 mln zł. Jak rok wcześniej, podzielono ją na dwie części. Pierwsza, ekologiczna, obejmuje całość województwa. Druga, podregionalna, obejmuje, jak w poprzednich trzech edycjach, grupy powiatów.
Pod koniec września 2020 roku zarząd regionu zatwierdził do realizacji 38 projektów z tej edycji. Wśród wybranych do realizacji z puli eko są:
- rewitalizacja parku szpitalnego na terenie Katowickiego Centrum Onkologii,
- instalacja fotowoltaiczna w Wojewódzkim Zakładzie Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie,
- budowa inhalatorium z ekozakątkiem w Goczałkowicach-Zdroju.
Trzy nowe ambulanse w białostockiej stacji pogotowia
Inne inwestycje w województwie
W puli podregionalnej również zatwierdzono do realizacji wiele inwestycji w jednostkach wojewódzkich, np. "wprowadzenie do zabytkowego kompleksu parkowego w Bystrej funkcji rehabilitacji i zabawy wodą dla seniorów, dzieci i ich opiekunów", zakup i przygotowanie motocykla ratunkowego dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, zakupy aparatów USG dla Katowickiego Centrum Onkologii oraz Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu czy zakup karetki dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.
W większości podregionów woj. śląskiego, poza inwestycjami, zgłoszono mniej kosztowne projekty organizacji zajęć sportowych czy imprez i wydarzeń kulturalnych. Dofinansowanie dostaną m.in. śląskie warsztaty edukacyjne dla maluchów, zajęcia z robotyki, programowania i jogi w Siemianowicach Śląskich i Piekarach Śląskich, zajęcia karate dla dzieci w podregionie katowickim czy projekty aktywności piłkarskiej dla dzieci i organizacji zawodów lekkoatletycznych w podregionie częstochowskim.
Nabór projektów do obecnej, czwartej edycji regionalnego budżetu obywatelskiego woj. śląskiego, trwał od 22 kwietnia br. do 16 maja. Szczególnie promowane są działania o charakterze ekologicznym - skierowano na nie połowę pieniędzy tego budżetu. Kwota całego tegorocznego budżetu obywatelskiego wynosi połowę tej z poprzednich latach, czyli 5 mln zł.
W karetkach lekarz będzie zdalnie. To "Cyfrowy doktor"

ZOBACZ KOMENTARZE (0)