Nysa: powstanie samodzielny oddział udarowy

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2011 14:15

W Szpitalu ZOZ Nysa powstaną dwa samodzielne oddziały: neurologiczny i udarowy. Decyzja w tej sprawie już zapadła, wprowadzono stosowne zmiany w statucie placówki.

Nysa: powstanie samodzielny oddział udarowy
- Powstanie tych oddziałów spowoduje łatwiejszy dostęp do leczenia dla pacjentów, a także dostosowanie się do wskazówek konsultantów do spraw neurologii - mówi portalowi rynekzdrowia.pl doktor Norbert Krajczy, dyrektor nyskiego szpitala.

- Kiedy powstaną te oddziały nie zależy od nas, a od płatnika. Na dzień dzisiejszy mamy podpisany kontrakt na oddział neurologii z pododdziałem udarowym - stąd zmiany w naszym statucie. Po drugie, warunkiem ubiegania się w tej chwili o środki finansowe na zakup sprzętu z ministerstwa jest posiadanie samodzielnego oddziału udarowego, a my zamierzamy wystąpić o sfinansowanie sprzętu monitorującego i respiratorów z programu Polcard. Potrzeby istnienia takich oddziałów u nas widzi także konsultant wojewódzki, który poparł nasz wniosek - dodaje dyrektor Krajczy.

Nyski szpital posiada duży potencjał dla powstania oddziału udarowego zarówno w postaci specjalistów jak i już funkcjonującego w szpitalu sprzętu. Warunki lokalowe lecznicy także pozwalają na jego utworzenie. Jak dodaje dyrektor szpitala, powstanie oddziałów nastąpi nie wcześniej jak w drugim półroczu 2011 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum