Nowy wariant koronawirusa wykryto we Francji

Autor: PAP • Źródło: PAP14 listopada 2021 09:20

W jednej ze szkół we Francji, w regionie administracyjnym Bretania, na północnym-zachodzie kraju, wykryto nowy wariant koronawirusa - poinformowała w sobotę gazeta "the Jerusalem Post".

We Francji odkryto nowy wariant koronawirusa. Fot. Shutterstock
  • W jednej ze szkół we Francji wykryto zakażenie 24 osób nowym szczepem koronawirusa
  • Niedużą liczbę infekcji nowym szczepem rejestrowano też w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Włoszech
  • Wariant Delta koronawirusa nadal pozostaje dominującym wśród zakażeń

24 osoby zakażone nowym szczepem wirusa

O zakażeniu 24 osób nowym wariantem SARS-CoV-2, znanym pod nazwą B.1.X, lub B.1.640, powiadomiła francuska gazeta "Le Telegramme". W ubiegłym miesiącu, gdy w jednej ze szkół rozpoznano infekcję nowym szczepem, władze zmuszone były do zamknięcia połowy klas - informowano.

Francuska Regionalna Agencja Zdrowia przekazała, że od 26 października nie zanotowano żadnego przypadku nowego wariantu SARS-CoV-2, niemniej instytucja zaznacza, że wciąż sytuację monitoruje.

Delta dominuje

Niedużą liczbę infekcji nowym szczepem rejestrowano też w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Włoszech, jednak zakażenia Deltą wciąż pozostają dominujące - podała gazeta "JP".

- Ten wariant pokazuje, że jeżeli pozostawisz jakąś cześć światowej populacji bez dostępu do szczepionek (przeciw Covid-19), to wirus będzie się dalej powielał i tworzył nowe warianty - komentował prof. Cyrille Cohen z Uniwersytetu Bar Ilan w Tel Awiwie.

-Nie chcę straszyć ludzi. Na razie mamy tylko trochę przypadków B.1.640, na których może się skończyć i być może za kilka miesięcy wszyscy o tym wariancie zapomnimy- skonkludował profesor.

Czytaj: Nowe warianty koronawirusa wciąż mutują i zawierają coraz więcej zmian

Czytaj: Im mniej zakażeń tym mniejsze ryzyko powstawania wariantów koronawirusa

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum