Nowy Targ: telemedycyna w karetce

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2011 10:41

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu jest kolejną placówką, która korzysta z systemu Lifenet. W całej Polsce działa ponad 50 medycznych stacji odbiorczych tego systemu.

Nowy Targ: telemedycyna w karetce

Dzięki teletransmisji danych zgromadzonych przez zespół pogotowia ratunkowego u pacjenta z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego, lekarz w szpitalu może szybko wstępnie ocenić stan chorego i podjąć decyzję o dalszym leczeniu. Możliwe jest wcześniejsze przygotowanie się do zabiegu przez lekarzy kardiologów.

Przesłanie elektrokardiogramu z miejsca udzielania pomocy przez zespół ambulansu pozwala wyraźnie zaoszczędzić czas i zdecydować o przewiezieniu do właściwego szpitala.

System Lifenet umożliwia przeprowadzenie właściwej akcji ratunkowej w ciągu pierwszych godzin, jakie upływają od zawału. Dzięki jego zastosowaniu skraca się znacznie czas diagnozy, podjęcia interwencji przez kardiologów, co pozwala uratować nie tylko życie pacjenta, ale ograniczyć rozległość i skutki zawału mięśnia sercowego.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum