Nowy Targ: szpital pewny kontraktu na neurochirurgię - wybrano już ordynatora

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2018 11:59

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II w Nowym Targu złożył NFZ ofertę na prowadzenie oddziału neurochirurgii. Jest ona obecnie rozpatrywana i jeśli zostanie przyjęta, oddział zostanie otwarty 1 lipca br.

Dyrekcja szpitala argumentuje, że neurochirurgia jest na Podhalu bardzo potrzebna Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rozstrzygnięcie będzie znane w połowie czerwca, gdy NFZ przedstawi listę małopolskich placówek, które dostaną kontrakt na świadczenia w tym zakresie - informuje Gazeta Krakowska.

Dyrekcja placówki jest pewna, że szpital kontrakt otrzyma, dlatego zorganizowała już cały oddział. Ma on liczyć 20 łóżek. Będzie w nim pracować zespół pięciu lekarzy i kilkunastu pielęgniarek. Wybrano już także ordynatora. Zostanie nim dr Sławomir Dyszkiewicz.

Kontrakt na neurochirurgię szpital miał już w 2009 r. Stworzono wówczas oddział, zatrudniono personel, kupiono specjalistyczny sprzęt. Jednak półtora roku później, 31 grudnia 2010 r., kontrakt się skończył, a NFZ nie przyznał kolejnego.

Dyrekcja szpitala argumentuje, że neurochirurgia jest bardzo potrzebna. Makroregion Podhala (powiat tatrzański, nowotarski, suski) jest duży i często dochodzi tu do urazów głowy. Mają one miejsce podczas wycieczek w góry, jazdy na nartach czy na skutek wypadków komunikacyjnych lub losowych. W przypadku pilnej operacji pacjenci muszą być transportowani do Krakowa, a czas potrzebny na transport zmniejsza szanse chorego na powrót do zdrowia.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum