Nowoczesne leczenie WZW C dostępne także dla pacjentów z genotypem 3

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2018 12:19

Obowiązująca od 1 lipca nowa lista refundacyjna daje pacjentom z Wirusowym Zapaleniem Wątroby typu C, a w szczególności tym zakażonym genotypem 3 HCV, możliwość leczenia innowacyjnym lekiem pangenotypowym. Oznacza to, że obecnie już wszyscy polscy pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych terapii.

Leczenie potrwa zaledwie dwanaście tygodni i będzie bezpłatne Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Leczenie potrwa zaledwie dwanaście tygodni i będzie bezpłatne. Polski program leczenia WZW C to teraz jeden z najlepiej finansowanych i najbardziej kompletnych programów terapeutycznych na świecie.

- Zachęcamy wszystkich pacjentów z HCV, którzy wiedzą, że mają genotyp 3 wirusa i odkładali dotychczas terapię ze względu na brak dostępu do nowoczesnych leków, by zgłosili się do poradni leczących WZW. W większości szpitali w Polsce nie ma kolejek do terapii pozwalającej wyleczyć się z WZW C. Wystarczy się zapisać - mówi Barbara Pepke, prezes Fundacji Gwiazda Nadziei wspierającej pacjentów z WZW.

Specjaliści zwracają uwagę, że z najnowszej decyzji Ministerstwa Zdrowia skorzystają także pacjenci z innymi genotypami WZW C, którzy nie zareagowali na leczenie dostępnymi wcześniej terapiami. Lek pangenotypowy może im pomóc.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum