Nowoczesna i szybka rehabilitacja w szpitalu w Łęcznej

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2011 09:37

Lekarze z Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej stosują szybką rehabilitację, która umożliwia pacjentom z wymienionym stawem kolanowym lub biodrowym powrót do domu w ciągu pięciu dni.

Nowoczesna i szybka rehabilitacja w szpitalu w Łęcznej

Choć przeprowadzane w szpitalu operacje nie różnią się od tych, które wykonuje się w innych szpitalach, to dzięki rapid recovery pacjenci poddani operacji już po pięciu, siedmiu dobach od zabiegu są wypisywani do domu. W przypadku tradycyjnych sposobów rehabilitacji pacjenci opuszczają szpital dopiero po około 20 dniach - informuje "Dziennik Wschodni".

Wprowadzona nowatorska metoda rehabilitacji przewiduje szkolenia dla chorych i ich rodzin na miesiąc przed operacją, w trakcie których lekarze informują o przyczynach zwyrodnień, przebiegu choroby i metodach rehabilitacji. 

Pacjenci z wymienionymi stawami kolanowymi lub biodrowym wstają z łóżek jeszcze tego samego dnia, w którym przeprowadzono operacją. Zwykle następuje to co najmniej po kilku dniach. 

Zdaniem lekarzy z Łęcznej, taka forma rehabilitacji pomaga pacjentom w szybkim powrocie do formy fizycznej i psychicznej. 

Więcej: Dziennik Wschodni

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum