PAP/Rynek Zdrowia | 08-05-2020 12:46

Nowe zakażenia w kaliskim DPS-ie

4 pensjonariuszy i 3 pracowników DPS-u w Kaliszu jest zakażonych koronawirusem. Trwa oczekiwanie na wyniki badań kolejnych 6 osób - poinformowała w piątek (8 maja) Katarzyna Ciupek z kancelarii prezydenta miasta.

Fot. Shutterstock

W ostatnich dniach zostały powtórzone badania na obecność koronawirusa u wszystkich osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Wyniki wykazały, że 7 osób jest zakażonych.

- Zakażeni pensjonariusze zostali odizolowani, podobnie osoby, które miały kontakt z zakażonymi. Pracownicy, u których wynik okazał się dodatni, opuścili już teren DPS-u. Dziś trwa dezynfekcja pomieszczeń, w których przebywały osoby zakażone - powiedziała Katarzyna Ciupek z kancelarii prezydenta miasta.

Dodatkowo na terenie obiektu została wydzielona kolejna strefa - administracyjna. Przebywają w niej pracownicy administracyjni, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami znajdującymi się na oddziałach.

W DPS-ie przebywa obecnie 72 pensjonariuszy; 75 zakażonych seniorów trafiło do szpitali w Wolicy i w Poznaniu. Od 9 kwietnia 30 pensjonariuszy kaliskiego DPS-u zmarło, 11 wyzdrowiało.

Opiekę nad pensjonariuszami sprawuje 14 pracowników, 6 wolontariuszy i 6 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.