Nowe lądowisko dla helikopterów w Lubaczowie

Autor: Nowiny 24/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2018 11:55

Przy SP ZOZ Lubaczów powstało nowe lądowisko dla śmigłowców. W przypadku poważnych chorób, wypadków, oparzeń czy zatruć tlenkiem węgla pacjenci będą mieli szansę na szybki transport do specjalistycznych placówek w kraju.

Na projekt, który pomóc ma w ratowaniu ludzkiego życia powiat lubaczowski z Ministerstwa Zdrowia otrzymał prawie 2 mln zł. Fot. archiwum

Lądowisko czynne jest całą dobę i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala w Lubaczowie. Szpital dwa tygodnie temu otrzymał wszystkie możliwe pozwolenia na jego użytkowanie.

Teraz pacjenci, którzy do szpitala trafią z poważnymi urazami czy chorobami mogą liczyć na transport drogą powietrzną do wyspecjalizowanych lecznic w kraju. 

Na projekt, który pomóc ma w ratowaniu ludzkiego życia powiat lubaczowski z Ministerstwa Zdrowia otrzymał prawie 2 mln zł. Z tej kwoty został również doposażony szpitalny oddział ratunkowy. Zakupiono m.in.: przyłóżkowe RTG, aparat USG, łóżko do intensywnej terapii, defibrylator, pompy infuzyjne, dwa wózki inwalidzkie, system kompresji klatki piersiowej (LUCAS) oraz dwie prowadnice światłowodowe.

Więcej: www.nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum