PAP/Rynek Zdrowia | 04-04-2019 11:31

Nowa kampania MSWiA dotycząca dopalaczy - język jakby młodzieżowy

Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty - to hasło kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w której resort przestrzega młodych ludzi przed zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

Fot. archiwum

Kampanii towarzyszy spot filmowy. Jego autorzy zwracają uwagę, jak poważne zagrożenie dla życia i zdrowia stanowi zażywanie substancji psychoaktywnych. "Narkotyki i dopalacze zabijają. Zarejestrowano kilka tysięcy zgłoszonych zatruć dopalaczami. To więcej, niż jest polskich youtuberów. Dragi mogą powodować depresję, zmiany skórne, wymioty, duszności, drgawki, zatrzymanie serca i bolesną śmierć - także w trakcie snu. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" - zwracają uwagę twórcy spotu, który można w całości obejrzeć na youtubowym koncie resortu.

MSWiA w ramach kampanii zorganizowało ponadto konkurs na mem internetowy i animację w formacie GIF. Prace mają dotyczyć zapobiegania oraz przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Szczegółowe informacje o konkursie są na stronie internetowej www.razembezpieczniej.mswia.gov.pl.

W ramach kampanii resort zwrócił się do policji oraz wszystkich wojewodów o współpracę i podejmowanie działań w ramach kampanii, które mają polegać na organizacji spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

MSWiA działania akcji przeciw narkotykom i dopalaczom zaplanowało do końca 2019 roku. Są one realizowana w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020".

PAP - Natalia Kamińska