Nowa kampania Caritas promująca krwiodawstwo

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2012 14:38

Caritas rozpoczęła nową kampanię społeczną ''Podaruj kroplę miłości'', której celem jest zachęcenie do honorowego krwiodawstwa w Polsce.

Jak podaje Cartis, honorowe krwiodawstwo, choć powszechne, znane i praktykowane - potrzebuje promocji poprzez uwrażliwianie sumień na niesienie pomocy niematerialnej. Statystyki Narodowego Centrum Krwi pokazują, że aby operacje w szpitalach mogły być planowo wykonywane, a ofiary nagłych wypadków, mogły być uratowane - liczba stałych dawców w Polsce powinna wzrosnąć o 30 proc.

- Wśród Polaków nie brakuje ludzi dobrej woli, o sercu wrażliwym, gotowym do najszlachetniejszego ofiarowania czasu i cząstki siebie drugiemu człowiekowi, czego dowodem jest sukces wielu kampanii, akcji i zbiórek prowadzonych przez Caritas w Polsce. Zachęcajmy własnym przykładem do honorowego krwiodawstwa jako daru siebie drugiemu człowiekowi - apeluje ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Kampania „Podaruj kroplę miłości” jest skierowana do wszystkich, którzy chcą podjąć wysiłek i ofiarować swoją krew chorym. W kampanię zaangażowały się Parafialne Zespoły Caritas, pracownicy i wolontariusze Caritas. Przystąpili do niej także duchowni,  zgromadzenia zakonne i seminaria duchowne w całej Polsce.

Akcja jest realizowana we współpracy z Narodowym Centrum Krwi, Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutem Kardiologii, Instytutem Hematologii i Transfuzjologii.

Więcej: www.caritas.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum