Nowa grypa zamknęła kilka szkół i żłobków we Francji

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia   • 08 września 2009 15:01

Wskutek stwierdzenia lub podejrzenia przypadków nowej grypy A/H1N1, we Francji od rozpoczęcia roku szkolnego zamknięto już kilka szkół i żłobków. Według najnowszych szacunków, wirus atakuje 20 tysięcy mieszkańców Francji tygodniowo.

Nowa grypa zamknęła kilka szkół i żłobków we Francji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szkolne zajęcia tymczasowo odwołano w regionie paryskim oraz w departamentach na południu kraju.

Władze lokalne mają prawo podjąć taką decyzję już po wykryciu trzech przypadków nowej grypy w jednej szkolnej klasie. Np. w szkole podstawowej w Lot, gdzie symptomy nowej grypy stwierdzono u 11 uczniów, szkołę zamknięto na tydzień.

Na południu Francji, w departamencie Bouches-du-Rhone (Prowansja), zamknięto w ostatnich dniach już drugi żłobek, gdy jeden z jego pracowników zachorował na nową grypę.

Pozarządowa Regionalna Grupa Obserwacji Grypy (Grog) podała, że we Francji notuje się obecnie 20 tysięcy nowych przypadków grypy A/H1N1 tygodniowo. Pod koniec sierpnia czterokrotnie niższą liczbą operował rządowy Instytut Nadzoru Sanitarnego (InVS).

Niektórzy eksperci zarzucają władzom i mediom eskalację „psychozy” wokół epidemii nowej grypy i nadmierną gorliwość w jej zwalczaniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze