Niemiecki lekarz OIOM: obostrzenia sanitarne na święta oraz sylwestra absolutnie niezbędne

Autor: dw.com/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2020 20:49

Zdaniem lekarzy intensywnej opieki medycznej, obostrzenia sanitarne na święta oraz sylwestra są absolutnie niezbędne. W przeciwnym razie dojdzie do trzeciej fali koronawirusa.

Niemiecki lekarz OIOM: obostrzenia sanitarne na święta oraz sylwestra absolutnie niezbędne
Fot. Fotolia

"Zezwolić na spotkanie dziesięciu osób z nawet dziesięciu gospodarstw domowych wydaje mi się zbyt beztroskie, akurat w sylwestra, gdy taki scenariusz, w odróżnieniu od wigilii, wydaje się całkiem realistyczny" - ocenia sekretarz generalny Niemieckiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii (DGÄI). Jak dodał Bernhard Zwißler w rozmowie z Niemiecką Agencją Prasową DPA, "w tej sytuacji trzecia fala pandemii może nabrać rozpędu".

Apogeum drugiej fali właśnie zostało raczej osiągnięte, biorąc pod uwagę liczbę pacjentów stacjonarnych oraz tych na intensywnej terapii. "Wychodzę z założenia, że te liczby w następnych tygodniach do świąt będą powoli spadać", przewiduje dr Bernhard Zwißler. Ekspert jednak dodał, że - jego zdaniem - sytuacja mimo wszystko pozostaje poważna. "W naszej klinice dwa kompletne stanowiska intensywnej opieki medycznej są zajęte tylko przez pacjentów z COVID-19. Inne miasta w Niemczech zostały dotknięte jeszcze bardziej".

Obecnie w Niemczech na OIOM trafia wciąż znacząco więcej pacjentów niż podczas szczytu zachorowań na początku roku.

Czytaj: dw.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum