Niemiecka kasa chorych do turystów: na wakacje zabierzcie ze sobą maseczki, szybkie testy i płyny do dezynfekcji

Autor: MS • Źródło: PAP26 czerwca 2021 14:17

Niemiecka kasa chorych Barmer zaapelowała do turystów aby wybierając się na urlop, zaopatrzyli się w maseczki ochronne, szybkie testy na koronawirusa oraz środki do dezynfekcji - pisze "Deutsche Welle".

W tegorocznej apteczce turysty nie może zabraknąć maseczek i testów diagnostycznych; Fot. Shutterstock
  • Kasa chorych Barmer działająca na terenie Niemiec poleciła turystom wybierającym się na urlop, aby zaopatrzyli się w maseczki ochronne, szybkie testy oraz środki do dezynfekcji
  • Kasa przypomina też, aby wyjeżdżając za granicę sprawdzić obowiązujące w danym kraju restrykcje pandemiczne i zasady wjazdu
  • Osoby cierpiące na chroniczne schorzenia powinny zabrać ze sobą wystarczającą ilośż przyjmowanych regularnie leków

Jak podkreśla dziennikarz polskiej edycji "DW", kasa przypomina, aby wyjeżdżając za granicę sprawdzić obowiązujące w danym kraju restrykcje pandemiczne i zasady wjazdu. W niektórych miejscach nadal konieczne jest posiadanie aktualnego testu PCR.

Leki, środki przeciwbólowe, plastry i bandaże i koniecznie maseczki ochronne 

Według "DW" obok niezbędnych także w każdej podróży środków przeciwbólowych warto dodatkowo zabrać ze sobą materiały do pierwszej pomocy: opatrunki, sterylne kompresy, bandaże, plaster, nożyczki i środki do dezynfekcji, co w krytycznej sytuacji może nawet uratować życie.

"Osoby cierpiące na chroniczne schorzenia nie powinny zapomnieć o zabraniu ze sobą wystarczającej ilości przyjmowanych regularnie leków. Warto stosować zasadę: wymagana ilość plus 50 procent na zapas" - zaznacza "DW".

Oprócz tego turyści powinni zaopatrzyć się w zapas maseczek ochronnych, szybkich testów diagnostycznych wykrywających COVID-19 oraz w środki do dezynfekcji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum