Niemcy: przygotowania do szczepień na COVID-19 jeszcze w tym roku

Autor: dw.com/Rynek Zdrowia • • 23 października 2020 21:51

Szczepionka na Covid-19 firmy BioNTech ma być dostępna już pod tego koniec roku – podaje tabloid „Bild”. Minister zdrowia Niemiec spodziewa się szczepionki na początku przyszłego roku.

Niemcy: przygotowania do szczepień na COVID-19 jeszcze w tym roku
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rząd Niemiec przygotowuje się do kampanii na rzecz szczepień przeciwko koronawirusowi jeszcze przed końcem tego roku. Jak donosi tabloid „Bild-Zeitung”, w tym tygodniu niemiecki resort zdrowia zwrócił się pisemnie do rządów krajów związkowych o podanie do 10 listopada adresów punktów szczepień. Łącznie w całych Niemczech ma powstać 60 takich ośrodków.

Według gazety, ośrodki te są niezbędne do zagwarantowania skuteczności szczepionki. Musi ona być przechowywana w ujemnej temperaturze 78 stopni, a wiele gabinetów lekarskich w Niemczech nie posiada odpowiednich urządzeń chłodzących. Jak podaje tabloid, podczas wideokonferencji landowych ministrów zdrowia, która odbyła się na początku tygodnia, szef resortu zdrowia Jens Spahn (CDU) poinformował, że firma BioNTech z Moguncji jest bliska zatwierdzenia szczepionki. Zapytany, kiedy spodziewa się pierwszych szczepień, polityk CDU powiedział, że „może do tego dojść jeszcze przed końcem roku” – cytuje gazeta za uczestnikami konferencji.

Niemiecka firma BioNTech współpracuje z amerykańską firmą Pfizer. Obecnie prace nad szczepionkami przeciwko COVID-19 prowadzone są pod wielką presją na całym świecie. Ponad 40 substancji jest poddawane badaniom klinicznym.

Czytaj: dw.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum