Niemcy: pierwszy pacjent wyleczony z eboli wyszedł ze szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2014 18:01

Senegalczyk, u którego pod koniec sierpnia lekarze stwierdzili zakażenie ebolą, został po pięciotygodniowym leczeniu wypisany ze szpitala - poinformowała w sobotę (4 października) klinika uniwersytecka Eppendorf w Hamburgu.

Niemcy: pierwszy pacjent wyleczony z eboli wyszedł ze szpitala

- Pacjent ma się dobrze, od wielu dni nie jest już źródłem infekcji - oświadczył rzecznik szpitala. "Cieszymy się, że może wrócić do swojej ojczyzny" - napisano w komunikacie.

Mężczyzna wyszedł ze szpitala już w piątek. Obywatel Senegalu pracujący jako pomocnik w akcji zwalczania epidemii zaraził się wirusem w laboratorium w Sierra Leone. Na pokładzie specjalnego samolotu przewieziono go 27 sierpnia do Hamburga.

Nieznane są szczegóły metody leczenia zastosowanej wobec chorego. Szpital powołuje się na obowiązek dyskrecji. Jeden z lekarzy zaznaczył, że klinika nie będzie stosowała żadnych eksperymentalnych metod. Senegalczyk był pierwszym pacjentem w Niemczech, u którego potwierdzono zarażenie ebolą.

Drugi pacjent chory na ebolę leczony jest w szpitalu we Frankfurcie nad Menem. Obywatel Ugandy też zaraził się w Sierra Leone. Frankfurcka klinika nie informuje na razie o jego stanie zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum