Niemcy: od marca domowe testy na COVID-19 w sprzedaży

Autor: dw.com/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2021 10:08

Niemiecki Urząd Ochrony Zdrowia ds. Leków i Produktów Medycznych (ZLG) ma nadzieję, że już w marcu będzie mógł zatwierdzić szybkie testy na COVID-19 do użytku domowego.

Niemcy: od marca domowe testy na COVID-19 w sprzedaży
Szybkie testy do użytku domowego mogą pomóc w powrocie do normalności. FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Szybkie testy do użytku domowego pozwoliłby w Niemczech na dalsze złagodzenie restrykcji. Zgłoszono 30 różnych produktów, które pozwalają na przeprowadzenie testu w ciągu kwadransa. Kilka produktów może otrzymać atest już w marcu.

Minister zdrowia Jens Spahn (CDU) ostrożnie odniósł się do takich testów. Jak podkreślił, polityka pozwala na wykorzystanie tych testów, ale ich zatwierdzenie zależy od jakości. Ponieważ jeśli będą one dostarczać wielu fałszywie negatywnych wyników, „wtedy jest w tym również ryzyko”.

Stosowane obecnie szybkie testy antygenowe wymagają głębokiego wymazu z nosa lub gardła i mogą być one wykonywane tylko przez przeszkolony personel - również dlatego, że głęboki wymaz jest dla wielu nieprzyjemny. W przypadku testów do użytku domowego rozważa się różne produkty, takie jak testy bazujące na płukaniu jamy ustnej i gardła czy badaniu plwociny.

Według naukowców, niezawodne szybkie testy do użytku domowego mogą odegrać ważną rolę w powrocie do normalnego życia codziennego. W ściśle określonych warunkach możliwe byłoby, na przykład, otwarcie restauracji.

Czytaj: dw.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze