Niemcy: głównym celem jest spowolnienie rozwoju choroby

Autor: dw.com/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2020 14:37

W walce z koronawirusem niemiecki minister zdrowia Jens Spahn zaapelował o solidarne działanie. „Poradzimy sobie z tą sytuacją. Jeśli wszyscy pomożemy, także sobie nawzajem i zaufamy sobie również w sytuacji stresowej” - napisał w artykule na łamach dziennika „Bild”.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Po dwóch pierwszych zgonach Niemcy nie osiągnęły jeszcze szczytu epidemii. „Spodziewamy się dalszego wzrostu liczby infekcji” - napisał Spahn. „Dojdzie do dalszych ograniczeń w naszym życiu codziennym” - przestrzegł.

„Im mniej osób zarazi się równocześnie, tym lepiej może sobie z tym poradzić nasz system opieki zdrowotnej”. W szczególności osoby starsze i przewlekle chore potrzebują wystarczającej liczby łóżek do intensywnej terapii. „Głównym celem jest spowolnienie rozwoju choroby” - wyjaśnił Spahn.

Przyznał też, że ograniczenie życia publicznego, które jest częścią demokracji, nie jest łatwą decyzją. „Powinno tak pozostać. Dlatego musimy być ostrożni i postępować rozsądnie. Zamknięcia szkół na dużą skalę postrzegam sceptyczne. Ponieważ rodzice będą wtedy musieli opiekować się dziećmi i nie będą już mogli pracować w szpitalu” - napisał minister zdrowia.

Jak wynika z danych Instytutu Roberta Kocha, w całych Niemczech koronawirusem zaraziło się już 1139 osób (stan na 10 marca). Najwięcej zachorowań (484) odnotowuje się w najbardziej zaludnionym kraju związkowym – Nadrenii Północnej-Westfalii. Stamtąd pochodzą też pierwsze ofiary śmiertelne koronawirusa. W Essen na zapalenie płuc zmarła 89-letnia kobieta, w Gangelt na niewydolność serca 78-letni mężczyzna, który wcześniej chorował na serce i cukrzycę. Inny Niemiec zmarł w niedzielę (8 marca) w Egipcie.

Czytaj: dw.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum