Niemcy: dwie pierwsze śmiertelne ofiary koronawirusa. W Wlk. Brytanii zmarła czwarta osoba

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2020 19:11

O pierwszych w Niemczech dwóch zgonach spowodowanych koronawirusem poinformowały w poniedziałek władze miasta Essen i powiatu Heinsberg znajdujących się w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia na wschodzie kraju. W Wielkiej Brytanii podano informację o czwartym zgonie.

W Niemczech zmarły dwie pierwsze osoby Fot. Shutterstock

W Essen zmarła 89-letnia kobieta, u której zakażenie koronawirusem wykryto we wtorek. Na razie brak bliższych szczegółów na temat osoby zmarłej w powiecie Heinsberg, uważanym za pierwotne ognisko wystąpienia koronawirusa w Niemczech.

Z kolei w poniedziałek po południu minister zdrowia Wlk. Brytanii Matt Hancock poinformował, że czwarta osoba w tym kraju zmarła z powodu koronawirusa. Naczelny lekarz Anglii Chris Whitty podał, że zmarły miał ponad 70 lat i inne problemy zdrowotne.

- W Wielkiej Brytanii, według stanu na dzisiejszy poranek, było 319 potwierdzonych przypadków, niestety ta liczba obejmuje cztery potwierdzone zgony - powiedział Hancock w parlamencie.

Whitty poinformował, że przypuszcza się, iż do zakażenia doszło na terenie kraju. Zgon nastąpił w szpitalu w Wolverhampton w środkowej Anglii.

Pierwszy w Wielkiej Brytanii zgon spowodowany koronawirusem miał miejsce w miniony czwartek. Wszystkie zmarłe osoby były w starszym wieku i miały też inne problemy ze zdrowiem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum