Niemcy: 150 przypadków zakażenia mutacjami koronawirusa, w tym jego wariantem brytyjskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2021 14:15

Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia dotychczas wykryto w Niemczech 150 przypadków mutacjami koronawirusa; przede wszystkim to wariant B.1.1.7., który po raz pierwszy został rozpoznany w Wielkiej Brytanii - poinformowano w piątek na wspólnej konferencjo ministra zdrowia i szefa RKI.

Niemcy: 150 przypadków zakażenia mutacjami koronawirusa, w tym jego wariantem brytyjskim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szef Instytutu Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler stwierdził, że obecnie zbyt mało wiadomo o mutacjach - na przykład, czy osoby zaszczepione lub osoby, które już były zakażone, nadal mogą być zarażone zmutowanym wariantem wirusa - informuje telewizja ARD.

Według Ministerstwa Zdrowia potwierdzono w Niemczech łącznie 120 infekcji tak zwanym brytyjskim wirusem B.1.1.7., z czego 18 w zeszłym roku. Zmutowany patogen z RPA został do tej pory wykryty u 27 osób. Według ministerstwa znane są natomiast tylko trzy przypadki wariantu z Brazylii.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech wykryto nieco mniej niż 14000 innych infekcji koronawirusem, ogłosił RKI - czyli ponad 3000 przypadków mniej niż tydzień temu. Występuje również tendencja spadkowa w tzw. siedmiodniowej zapadalności: w czwartek wartość ta spadła poniżej 100, po raz pierwszy od trzech miesięcy; w piątek było to 94,4.

Federalny minister zdrowia Jens Spahn mówił o "pozytywnym trendzie", który pokazuje, że ograniczenia pandemiczne są skuteczne. Ale to nie wystarczy, podkreślił Spahn.

W walce z pandemią Spahn szczególnie liczy na szczepienia, ale nawet on przyznał, że kampania szczepień miała trudny początek.

Jak dotąd do krajów związkowych dostarczono 3,5 miliona dawek szczepionki. Do tej pory w całym kraju podano 2,2 miliona dawek.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum