Niedzielski: dystans, dezynfekcja i maseczki. Sami też decydujemy jak rozwinie się pandemia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 września 2020 14:38

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował w poniedziałek (21 września) o przestrzeganie podstawowych zasad, które mają ograniczać transmisję koronawirusa. Dystans, dezynfekcja i maseczki to ważny oręż w walce z COVID-19, który może decydować o tempie rozwoju pandemii - podkreślił.

Niedzielski: dystans, dezynfekcja i maseczki. Sami też decydujemy jak rozwinie się pandemia
- Apeluję, nośmy maseczki, pilnujmy dystansu i oczywiście dezynfekujmy, przede wszystkim, ręce - apelował minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. Shutterstock

- Chciałbym zaapelować do wszystkich o to, żebyśmy stosowali podstawowe zasady reżimu sanitarnego, czyli dystans, dezynfekcja i maseczki. To są bardzo ważne parametry, bardzo ważne rzeczy, które świadczą o dyscyplinie społecznej i są bardzo ważnym orężem walki z koronawirusem - powiedział szef resortu zdrowia podczas konferencji w Krakowie.

Zaznaczył, że te podstawowe działania prewencyjne, tzw. DDM, mogą decydować o tym, czy będziemy mieć do czynienia z dynamicznym tempem rozwoju pandemii, czy rozwój będzie odbywał się w warunkach kontrolowanych.

- Apeluję, nośmy maseczki, pilnujmy dystansu i oczywiście dezynfekujmy, przede wszystkim, ręce - mówił.

Niedzielski wyjaśnił, że jego wizyta w Małopolsce i w krakowskim szpitalu jest nieprzypadkowa, bo wiąże się ze zwiększeniem liczby zachorowań w regionie. Podał, że podczas poniedziałkowego spotkania z wojewodą małopolskim i z dyrekcją krakowskiego szpitala poruszono temat "sytuacji zarówno samego szpitala, jak też całego regionu". 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum