Nie liczą uzależnionych od hazardu

Autor: Polityka/Rynek Zdrowia • • 15 listopada 2009 10:21

Ministerstwo Zdrowia nie prowadzi statystyk, co do ilości osób uzależnionych od hazardu.

Rząd w związku z ostatnią aferą dotyczącą nowelizacji tzw. ustawy hazardowej oraz dużej ilości osób uzależnionych od gier hazardowych zamierza wprowadzić bardzo restrykcyjne rozwiązania prawne w tej materii. Jednak, jak podaje Polityka, nie wiadomo ile osób jest uzależnionych od hazardu.

„Informuję, że w Ministerstwie Zdrowia i podległym Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie nie są prowadzone statystyki na temat liczby osób uzależnionych od hazardu” – przekazał tygodnikowi rzecznik prasowy resortu zdrowia Piotr Olechno,

Poinformował, że minister zdrowia Ewa Kopacz zwróciła się do NFZ z prośbą o sporządzenie takiej statystyki, ale zrobiła to dopiero 30 października, a więc trzy dni po tym, jak premier wypowiedział branży hazardowej wojnę.

– Gdy we wrześniu ubiegłego roku poprosiliśmy Ministerstwo Zdrowia o przesłanie analizy dotyczącej skali zjawiska, wyjaśniono nam, iż badania epidemiologiczne hazardu nie obejmują – potwierdził też Bogumił Brejt, prezes Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Promocji Odpowiedzialnej Gry.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum