Nauczyciele nie widzą sensu w testowaniu się, wolą się szczepić

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2021 10:25

Ponowne badania przesiewowe dla nauczycieli na obecność koronawirusa zakończyły się 12 lutego. Resort edukacji podał, że z tej możliwości skorzystała mniej niż jedna piąta osób uprawnionych.

Nauczyciele nie widzą sensu w testowaniu się, wolą się szczepić
W testowaniu nauczycieli na obecność koronawirusa od 7 do 12 lutego udział wzięło zaledwie niecałe 25 tys. osób z całej Polski. Fot. Małgorzata Bartoszek/Twitter

W okresie od 11 do 17 stycznia na pobranie wymazu zgłosiło się ponad 136 tys. osób (w tym 19 880 nauczycieli z województwa śląskiego). W badaniach prowadzonych od 7 do 12 lutego udział wzięło zaledwie niecałe 25 tys. osób z całej Polski (w tym około 5 tys. z województwa śląskiego) - wylicza Gazeta Wyborcza.

Jak przekonują nauczyciele, mogą się zakazić koronawirusem w każdej chwili, a testowanie przed tym ich nie uchroni. Jedna z nauczyciele wskazuje, że testowanie to działania pozorowane, aby stworzyć wrażenie, że rządzący nie próżnują. Lepiej zajęliby się przyspieszeniem akcji szczepień - podnosi.

W lutowym badaniu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w całej Polsce dotyczył 490 osób, czyli, tak jak poprzednio, wirusa wykryto u 2 proc. wszystkich przebadanych nauczycieli. Jednak z małej liczebnie grupy testujących się nauczycieli trudno wyciągać miarodajne wnioski na podstawie jego wyników. Obecnie, od 14 do 19 lutego, prowadzone są badania przesiewowe dla nauczycieli z przedszkoli.

Więcej: katowice.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum