Na portalu randkowym będą edukować nt. HIV/AIDS

Autor: BMX/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2016 13:56

Społeczny Komitet ds. AIDS rozpoczął realizację skierowanego do singielek i singli rocznego projektu profilaktycznego, który będzie prowadzony we współpracy z najbardziej popularnym, ogólnopolskim serwisem randkowym Sympatia.pl

Na portalu randkowym będą edukować nt. HIV/AIDS
Internauci będą mogli zadawać pytania o HIV i choroby przenoszone drogą płciową on-line Fot. Archiwum RZ

Celem kampanii jest edukacja osób szukających partnerów w internecie w zakresie bezpiecznych zachowań seksualnych. Środki na realizację projektu pochodzą z grantu przyznanego Społecznemu Komitetowi ds. AIDS w konkursie Pozytywnie Otwarci, a ufundowanego przez Gilead Sciences Poland.

Internauci będą mogli zadawać pytania o HIV i choroby przenoszone drogą płciową on-line networkerom, którzy utworzyli już oficjalny profil w portalu Sympatia.pl. Konsultanci będą dostępni do końca 2016 roku przez trzy dni w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godzinach 19-21.30.

- W portalu Sympatia.pl powstanie także Strefa bezpieczniejszego seksu, w ramach której będą zamieszczane informacje dotyczące m.in. testowania i bezpieczniejszych zachowań seksualnych - mówi powiedziała Katarzyna Fusiek ze Społecznego Komitetu ds. AIDS.

Według badania CBOS z 2014 r., co czwarty Polak zawarł znajomość w sieci. Łatwiej przychodzi to mężczyznom (dwa razy częściej niż kobietom) i najmłodszym internautom w wieku 18-24 lata. Z poznanymi w sieci osobami spotykają się głównie ludzie w wieku 25-34. Z kolei, według badania PBl/Gemius z września 2015 r., z portali randkowych korzystają prawie 4 mln osób.

Najpopularniejszym serwisem randkowym jest Sympatia.pl, którą we wrześniu ur. odwiedziło 1,5 miliona internautów.

Celem Programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu organizowany jest konkurs dla instytucji i osób, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki HIV/AIDS. Partnerami programu są m.in. prezydent m. st. Warszawy, wojewoda mazowiecki i Krajowe Centrum ds. AIDS.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum