Na Ukrainie świńska grypa uwięziła pasażerów samolotu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2009 14:39

Pasażerom, którzy przylecieli z Nowego Jorku nie pozwolono na opuszczenie pokładu maszyny, gdyż podejrzewano, że znajduje się wśród nich osoba z objawami świńskiej grypy. Zostali wypuszczeni dopiero po kontroli medycznej, która nie potwierdziła tych przypuszczeń.

Samolot z Nowego Jorku wylądował na podkijowskim lotnisku Boryspol kilkanaście minut po godzinie 9.00 czasu polskiego. Jego załoga uprzedziła wcześniej, że wśród pasażerów jest obywatelka Stanów Zjednoczonych, uskarżająca się na ból głowy i złe samopoczucie.

W związku z doniesieniami władze lotniska podjęły decyzję o odizolowaniu samolotu i skierowały na jego pokład lekarzy, którzy przebadali pasażerów.

Pasażerowie mogli opuścić samolot dopiero po godz. 12.00 czasu polskiego, gdy stwierdzono, że Amerykanka nie ma symptomów świńskiej grypy.

Z powodu obawy przed dotarciem na Ukrainę wirusa, rząd w Kijowie zapowiedział we wtorek zaostrzenie kontroli granicznych, oraz ograniczenie importu artykułów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego.

W poniedziałek ukraińskie władze weterynaryjne wprowadziły zakaz wwozu żywych świń i wieprzowiny z Meksyku, USA, Nowej Zelandii i Kanady, informuje PAP.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum