Na Śląsku najwięcej młodzieży chce promować profilaktykę

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2010 16:08

Zakończyła się rejestracja uczestników do III edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "Mam Haka na Raka".

Przez najbliższe tygodnie 480 zespołów ze szkół ponadgimnazjanych z całej Polski, zajmie się propagowaniem wiedzy na temat nowotworów wśród lokalnej społeczności. Młodzi ludzie będą przekonywać swoich rodziców, nauczycieli oraz najbliższe otoczenie do profilaktyki raka prostaty.

W tegorocznej edycji weźmie udział prawie 2000 uczniów z 16 województw. Najwięcej zespołów zarejestrowało się w województwie śląskim – aż 82. Równie licznie zaangażowały się szkoły z województwa mazowieckiego – 49 i dolnośląskiego – 45. Do udziału w programie zarejestrowało się również kilka szkół gimnazjalnych – idea programu, czyli kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród społeczeństwa oraz postaw obywatelskich wśród młodzieży, trafia więc do coraz młodszych uczniów.

Zespoły mają miesiąc na przeprowadzenia działań edukacyjnych w swoim regionie. Po zapoznaniu się z materiałami edukacyjnymi zamieszczonymi na stronie www.mamhakanaraka.pl młodzi ludzie będą przekazywać wiedzę w środowisku lokalnym zaczynając od swoich najbliższych, a kończąc na mieszkańcach swojego miasta. Forma przekazu jest dowolna i zależy od wyobraźni zespołów. Oceniana będzie m.in. zawartość merytoryczna, oryginalność pomysłów i zasięg działań.

Zespoły mogą organizować happeningi, koncerty, tworzyć blogi, rozdawać ulotki, nagłaśniać swoje działania w mediach, pozyskiwać partnerów – im większy rozmach działań, tym większa szansa dla zespołu na przejście do II etapu programu – Warsztatu Kreatywnego.

Organizatorem programu „Mam Haka na Raka” jest Polska Unia Onkologii, a partnerem strategicznym firma GlaxoSmithKline. Honorowy patronat nad programem sprawują Minister Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Urologiczne, Przewodniczący Sejmowej i Senackiej Komisji Zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum