×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NIPiP: pielęgniarka poza systemem ratownictwa medycznego?

Autor: nipip.pl/Rynek Zdrowia23 stycznia 2014 16:03

Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych przyjęło stanowisko w sprawie sytuacji pielęgniarek i pielęgniarzy systemu ratownictwa medycznego. Opublikowano je w czwartek (23 stycznia) na stronie internetowej NIPiP.

NIPiP: pielęgniarka poza systemem ratownictwa medycznego?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W stanowisku zwraca się uwagę na nieprawidłowości dotyczące zwalniania pielęgniarek i pielęgniarzy wykonujących zawód w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego i zatrudnienia na ich miejsce ratowników medycznych.

Przypomina się, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w skład zespołu ratownictwa medycznego wchodzi m. in. pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny.

”Wskazuje to, iż powyższe grupy zawodowe posiadają te same uprawnienia do wykonywania świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego. Brak jest uzasadnienia dla działań dysponentów jednostek, którzy zwalniają pielęgniarki, a na ich miejsca zatrudniają ratowników medycznych”.

Prezydium NRPiP uważa, iż wspomniane działania są wstępem do likwidacji stanowisk pracy pielęgniarek i pielęgniarzy w systemie Ratownictwa Medycznego.

Więcej: www.nipip.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum