NIL zachęca: bezpłatny webinar dla personelu medycznego walczącego z koronawirusem

Autor: JW, NIL/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 19:30

Już dzisiaj (26 marca) o godzinie 20. odbędzie się pierwszy z serii, darmowy webinar pt. "Mechanizmy wsparcia psychologicznego dla medyków w walce z wirusem".

Tematem będą wsparcia psychologicznego Fot. Archiwum

"Dostrzegasz bezsilność, gniew, obawę o życie i zdrowie swoje i bliskich, a mimo to konsekwentnie wypełniasz zobowiązania przysięgi Hipokratesa? Tak. Bo jest to sprawa najwyższej wagi. Chcemy pomóc lekarzom i pielęgniarkom zadbać o siebie w czasie pandemii wywołanej SARS-CoV-2. Nie będzie to pomoc materialna. Spróbujemy pomóc okiełznać negatywne myśli i silny stres, które w obecnej sytuacji pojawiają się w sposób naturalny" - piszą autorzy webinaru.

Jak informuje NIL, webinar poprowadzą psycholodzy wojskowi z doświadczeniem psychotraumatologicznym, którzy na co dzień pracują z osobami w sytuacji ekstremalnej: psycholog społeczny, wykładowca akademicki Joanna Wiśniewska i psycholog kliniczny, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji Gosia Dudak. Specjaliści wyjaśnią, jaki wpływ mają izolacja i deprywacja, jak przebiega ostra reakcja na stres, jak pracować z trudnym pacjentem oraz omówią techniki relaksacyjne. 

Webinar potrwa godzinę. Strona wydarzenia na Facebooku, gdzie można się zarejestrować: https://www.facebook.com/events/778836002523710

Twórcą inicjatywy jest OpenStax Poland, niezależna organizacja non-profit, która dostarcza darmowych podręczniki akademickie online. Patroni to Polska Federacja Szpitali, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu i właśnie Naczelna Izba Lekarska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum