NIL: wytyczne dla POZ - nowotwory głowy i szyi

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2019 17:15

Naczelna Izba Lekarska przedstawiła wytyczne postępowania w podstawowej opiece zdrowotnej w Polsce z pacjentami z podejrzeniem nowotworu głowy i szyi oraz po leczeniu nowotworu głowy i szyi.

NIL: wytyczne dla POZ - nowotwory głowy i szyi
Fot. Archiwum

W związku z zakończeniem części pierwszej projektu unijnego przez Naczelną Izbę Lekarską i Partnerów: Medycynę Praktyczną, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, w ramach której powstał zestaw wytycznych dla lekarzy pracujących w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, Izba zaprasza do zapoznania się z ostatnim, piątym dokumentem wytycznych.

Adaptację przeprowadził zespół Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, złożony z polskich ekspertów klinicznych, lekarzy specjalistów z zakresu medycyny rodzinnej, oraz dziedzin właściwych dla tematu wytycznych, reprezentantów pacjentów i specjalistów ds. metodologii Evidence-based medicine (EBM) czuwających nad technicznymi aspektami procesu adaptacji.

Dokument dostępny jest pod adresem: wytyczne.org

NIL zachęca również do przesyłania zgłoszeń do uczestnictwa w bezpłatnych kursach, których podstawę programową stanowią opracowane wytyczne.

Więcej: nil.org.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum