NIL koresponduje z resortem zdrowia nt. szczepień przeciw grypie

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2013 19:32

Jeśli istnieją inne argumenty, niż finansowe przeciwko rozszerzenia katalogu chorób zakaźnych oraz listy grup obywateli, podlegających szczepieniom ochronnym, proszę o ich podanie - pisze do wiceministra zdrowia Igora Radziewicza-Winnickiego prezes NRL.

NIL koresponduje z resortem zdrowia nt. szczepień przeciw grypie
"W związku z pismem z 20 marca br., będącym odpowiedzią na moje wystąpienie w sprawie rozszerzenia katalogu chorób zakaźnych oraz listy grup obywateli, podlegających szczepieniom ochronnym, uprzejmie informuję, że uznaję odpowiedź Pana Ministra za wysoce niezadowalającą" - napisał prezes NRL Maciej Hamankiewicz do wiceministra zdrowia Igora Radziewicza-Winnickiego.

W liście czytamy: ''By nie powtarzać po raz kolejny argumentów przemawiających za objęciem obowiązkowymi szczepieniami ochronnymi przeciwko grypie dzieci oraz szczególnie narażonej na zakażenie grupy zawodowej jaką są pracownicy ochrony zdrowia, w tym lekarze i lekarze dentyści, wnoszę jedynie o dokonanie zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów z 18 sierpnia 2011 r., która uwzględni ten wniosek''.

''Wydaje się, że uzasadnienie takiej nowelizacji zawiera moje wystąpienie z dnia 6 lutego br. , ale także argumenty, które Pan Minister przytacza w swojej odpowiedzi. Jeśli istnieją inne argumenty, niż finansowe przeciwko tej propozycji, proszę o ich podanie'' - apeluje Maciej Hamankiewicz.

Więcej: www.nil.org.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum