Na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz w związku z utrudnioną dostępnością do świadczeń psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, NFZ postanowił, że w stanach nagłych, o których mowa w art. 19 ust. 1 ustawy, wspomniane świadczenie może zostać udzielone dzieciom w oddziałach ogólnopsychiatrycznych.
Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Sosnowcu. Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Jak poinformował w piątek (29 marca) NFZ, finansowanie świadczenia psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży udzielonego w oddziale ogólnopsychiatrycznym następuje na zasadach przewidzianych dla tego typu świadczeń, tj. z uwzględnieniem współczynnika 1,06. "Do słownika produktów kontraktowych został dodany stosowny produkt rozliczeniowy" - czytamy na stronie Centrali NFZ.
Jednocześnie NFZ zaznacza, że w przypadku ustania przyczyny przyjęcia i leczenia dziecka w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, należy wdrożyć leczenie przeznaczone dla tej grupy świadczeniobiorców.
Więcej: nfz.gov.pl
Czytaj także: Prof. Heitzman idzie na ostry dyżur z sześcioma materacami dla dzieci