NFZ: projekt zarządzenia dotyczący rehabilitacji i leczenia pacjentów ze śpiączką

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2018 18:08

W piątek (23 marca) NFZ opublikował na swojej stronie projekt zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń - leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką.

FOT. Materiały prasowe; zdjęcie ilustracyjne

- W obecnym stanie prawnym, przedmiotem umowy o realizację świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: rehabilitacja lecznicza, są świadczenia gwarantowane wymienione w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej, wydane na podstawie art. 31 d ustawy o świadczeniach - przypomina Fundusz.

- Duża liczba zmian wprowadzonych do zarządzenia Nr 130/2016/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń-leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką spowodowała konieczność opracowania nowego zarządzenia - wyjaśnia NFZ.

Opinie w sprawie projektu można przekazywać do 6 kwietnia 2018 r. na adres e-mail: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl z dopiskiem REH.

Więcej: nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum