NFZ ponownie przekazuje do konsultacji projekt zarządzenia ws. umów na opiekę psychiatryczną

Autor: MAK, NFZ/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2019 18:54

Na stronie Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia ukazał się komunikat dotyczący przekazania do opiniowania projektu zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień.

FOT

- Centrala NFZ ponownie przedstawia, w celu wyrażenia opinii (...) projekt z dnia 20 grudnia 2019 r. zarządzenia w sprawie określenia zawierania i realizacji umów w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień - podaje NFZ.

- Konieczność ponownego przedłożenia projektu zarządzenia do konsultacji wiąże się z ogłoszeniem przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji obwieszczenia z dnia 20 grudnia 2019 r. w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, które wprowadza nowe taryfy do świadczeń, o których mowa w załączniku nr 8 do rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (...) - czytamy na stronie Funduszu.

NFZ zaznacza, że zmiany w brzmieniu projektu odnoszą się wyłącznie do rozwiązań wprowadzonych dla:
• Ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży - I poziom referencyjny
• Środowiskowego centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży - II poziom referencyjny
• Ośrodka wysokospecjalistycznej całodobowej opieki psychiatrycznej - III poziom referencyjny.

- Uwagi zgłoszone w ramach poprzednich konsultacji do projektu zarządzenia z dnia 29 października 2019 r. zostaną rozpatrzone łącznie, zatem Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej prosi o odniesienie się jedynie do przepisów zmienionych w aktualnym projekcie. W przypadku, gdy złożone przez podmiot uwagi będą dotyczyły tych samych przepisów określonych w poprzednim projekcie, Fundusz pozostawi je bez rozpatrzenia - informuje NFZ.

Uwagi należy składać w formie tabeli stanowiącej załącznik do komunikatu NFZ, do dnia 28 grudnia 2019 roku na adres e-mail: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl z dopiskiem: dot. projektowanego zarządzenia PSY.

Pełna treść komunikatu: www.nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum