NFZ o projekcie dot. systemu kompleksowej oceny funkcjonalnej w rehabilitacji

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2020 17:35

Jak poinformował w czwartek (31 grudnia) NFZ w środę (30 grudnia) została podpisana umowa z Centrum Projektów Europejskich na realizację projektu pn. ''Wypracowanie i wdrożenie systemu kompleksowej oceny funkcjonalnej w rehabilitacji z wykorzystaniem doświadczeń i rozwiązań zagranicznych''.

NFZ o projekcie dot. systemu kompleksowej oceny funkcjonalnej w rehabilitacji
Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Projekt jest realizowany od 01.10.2020 r. do 30.09.2022 r. w partnerstwie ponadnarodowym z niemiecką uczelnią Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt oraz polskim Instytutem Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki.

Głównym celem projektu jest przygotowanie i wdrożenie oceny jakości rehabilitacji leczniczej poprzez ujednolicenie oceny funkcjonalnej pacjenta z zastosowaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF). W ramach projektu zostaną opracowane standardy oceny funkcjonalnej, które pozwolą na jednolity opis pacjentów, którzy korzystają z rehabilitacji w formie stacjonarnej jak również ambulatoryjnej.

Opracowane i wdrożone standardy pozwolą na wprowadzenie jednolitego systemu planowania wsparcia pacjenta. Ocena efektywności zaplanowanego wsparcia pozwoli na całościową ocenę jakości i efektywności udzielanego wsparcia zarówno na poziomie konkretnej osoby, jak i szpitala, a także wszystkich uczestników procesu rehabilitacji.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum