NFZ o dentobusach: z leczenia stomatologicznego skorzystało już kilka tys. dzieci

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2018 16:45

Dentobusy jeżdżą do małych miejscowości, w których nie ma gabinetu lekarza dentysty. Z leczenia w tych mobilnych gabinetach skorzystało już kilka tys. dzieci - poinformował w czwartek (7 czerwca) Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dentobusy docierają do mniejszych miejscowości w całym kraju. Fot. Archiwum

W łódzkim oddziale NFZ mobilny gabinet dentystyczny stacjonował w 10 miejscowościach (m.in. powiaty wieluński i wieruszowski), a przebadanych zostało blisko 800 dzieci. Do końca czerwca dentobus planuje odwiedzić kolejnych 9 miejscowości.

W mazowieckim OW NFZ z leczenia w dentobusie skorzystało ponad 600 dzieci. Dentobus odwiedził 11 miejscowości powiatu radomskiego: Podgóra, Klwatka Królewska, Gzowice, Jedlnia - Letnisko, Sołtyków, Łączany, Modrzejowice, Chomętów Puszcz, Słupica, Sieradzice, Dzierzkówek Stary. Postój dentobusu ustalany jest z dyrektorami szkół i przedszkoli.

Z kolei pierwszymi pacjentami w zachodniopomorskim oddziale Funduszu były przedszkolaki z Kłodzina oraz uczniowie szkół podstawowych z Żukowa, Jesionowa i Przelewic. Z leczenia stomatologicznego skorzystało tam 167 dzieci.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia zakupiło 16 dentobusów. Są to w pełni wyposażone gabinety zabiegowe z aparatami RTG i narzędziami do leczenia stomatologicznego uzębienia dzieci.

- Te 16 samochodów to początek walki z próchnicą u dzieci, którą będziemy realizować także w najmniejszych miejscowościach i najmniejszych szkołach, w których nie ma miejsca i możliwości zorganizowania gabinetu szkolnego - mówił wcześniej, inicjując akcję, ówczesny minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum