NFZ: jest projekt zarządzenia dotyczący pilotażu w Centrum Zdrowia Psychicznego

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2018 15:32

Na stronie NFZ ukazał się komunikat dotyczący przekazania do konsultacji projektu zarządzenia prezesa Funduszu w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w ramach programu pilotażowego w Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP).

- Projektowane zarządzenie stanowi wykonanie upoważnienia określonego w art. 48e ust. 1 i 6 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1938 z późn. zm.) - podaje NFZ.

- Celem zarządzenia jest realizacja zapisów rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego z dnia 27 kwietnia 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 852), wprowadzającego formę programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego, stanowiącego obszar testowy dla środowiskowego modelu psychiatrycznej opieki zdrowotnej opartego na centrach zdrowia psychicznego pod kątem zmiany organizacji, finansowania, jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej - informuje NFZ.

Opinie w sprawie przedmiotowego projektu można przekazywać w do dnia 6 czerwca 2018 roku na adres e-mail: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl z dopiskiem: „dot. projektowanego zarządzenia programu pilotażowego w CZP".

Więcej i treść projektu: nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum