Myślenice: czy powiat sfinansuje modernizację oddziału anestezjologii ?

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2015 09:22

W Szpitalu Powiatowym w Myślenicach konieczna jest rozbudowa oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Według starosty to wydatek rzędu 2,6- 2,8 mln zł. Skąd wziąć pieniądze?

Myślenice: czy powiat sfinansuje modernizację oddziału anestezjologii ?
Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

Starosta Józef Tomal zapowiada, że radni przy opracowywaniu projektu przyszłorocznego budżetu powiatu będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy powiat jest w stanie sam sfinansować rozbudowę oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

Dyrektor szpitala Adam Styczeń wspomina z kolei o możliwości ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych. Jego zdaniem, po rozbudowie i zwiększeniu liczby łóżek nastąpi zwiększenie przychodów przez oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

W Dzienniku Polskim dyrektor tłumaczy opóźnienie w modernizacji OAiIT tym, że pilniejszym zadaniem była modernizacja bloku operacyjnego, nad którym wisiało widmo zamknięcia, bo nie spełniał norm sanitarnych.

Od tamtego czasu w szpitalu wykonano jeszcze kilka dużych inwestycji (m.in. nowy blok porodowy, nowy oddział dziecięcy, lądowisko), ale nic nie zmieniono na OAiIT.

Obecnie w SP ZOZ w Myślenicach zatrudnionych jest trzech anestezjologów na OAiIT i trzech na bloku operacyjnym.

Czytaj: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum