×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Myślenice: będą realizować program ochrony zdrowia psychicznego

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia18 maja 2012 09:21Aktualizacja: 18 maja 2012 09:32

W starostwie myślenickim (województwo małopolskie) powołano Zespół Koordynujący Powiatowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Myślenice: będą realizować program ochrony zdrowia psychicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W strategii Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego znalazły się m.in zagadnienia związane z: zakresem promocji zdrowia psychicznego, poprawą dostępności do świadczeń psychiatrycznej opieki zdrowotnej oraz polepszeniem jakości życia osób chorujących psychicznie, z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin.

W ramach programu planowane jest powołanie środowiskowego Zespołu Zdrowia Psychicznego, którego działalność powodowałaby, że lekarz psychiatra byłby bliżej pacjenta i mógłby go odwiedzać w domu. Na terenie powiatu działają w chwili obecnej dwie przychodnie zdrowia psychicznego.

Według Sylwii Michalec-Jękot, koordynatorki myślenickiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, próba określenia liczby osób chorujących psychicznie na terenie powiatu myślenickiego jest trudna do zrealizowania, bowiem w wielu przypadkach osoby takie nie są ujawniane przez rodzinę, która wstydzi się ich choroby.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze